Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ na górę!

Szukaj

Goście strony od 2013-11-13

521962

Twoje IP: 3.215.79.116
Czas serwera: 2021-06-17 07:43:23

28.06.2017. Tego dnia zabezpieczaliśmy przejazd Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków, którego trasa przebiegała przez nasze miasto.

11.06.2017. Zastęp GCBA udał się na festyn parafialny w parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach. 

07.06.2017. Przedstawiciel z naszej jednostki Daniel Duraj oraz przedstawiciele jednostek z powiatu pabianickiego Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Zaradzyńskiej Przemysław Kłaniewski , OSP Piątkowisko Mariusz Madej, Jakub Wartalski wzięli udział w czytaniu pierwszego obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Ustawa dotyczy wprowadzenia dodatku do emerytur dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących udział w działaniach ratowniczych.

Uzasadnienie w imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej wygłosi jego Pełnomocnik – druh Janusz Kazimierz Konieczny.

Projekt ustawy poparło i podpisało 212 5702 Polaków.

03.06.2017. Tego dnia odbyło się uroczyste przekazanie samochodu GCBA 7/40 Scania P450 dla naszej OSP. Uroczystości na terenie jednostki poprzedziła msza święta w kościele NMP w Pabianicach. Następnie na placu jednostki dokonano aktu przekazania i poświęcenia nowego wozu. Wśród zaproszonych gości byli; Witold Stępień- Marszałek Województwa Łódzkiego, Andrzej Owczarek- były senator RP, Grzegorz Mackiewicz- Prezydent Miasta Pabianic, Andrzej Żeligowski-  Przewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach.
Uroczystości uświetniła orkiestra dęta z OSP w Górce Pabianickiej.

Przyznano także oznaczenia za wysługę lat:
55 lat- Czesław Czajka,
50 lat- Jerzy Grambor,
10 lat- Łukasz Cieślak, Piotr Seferynowicz, Marcin Lech,
5 lat- Przemysław Paśnik, Sebastian Komorowski, Adam Sobierajski, Dawid Kwieciński, Rafał Głowiński

Odznakę Strażaka Wzorowego otrzymali: Piotr Kubiak, Radosław Szymański, Damian Matusiak.

Wręczone zostały listy gratulacyjne za udział w akcji ratowniczej po wybychu gazu w kamienicy przy ul. Bagatela dla: Tomasza Adlera,  Adama Sobierajskiego, Daniela Duraja, Sebastiana Komorowskiego, Mateusza Biskupskiego, Roberta Łazarza

Wręczono także podziękowania za zaangażowanie i udział w pracach na rzecz jednostki dla:
Daniela Duraja, Sebastian Komorowskiego, Mateusz Biskupskiego, Wojciecha Porosa

 28.05.2017. nasza jednostka wzięła udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Urząd Miasta na terenie MOSiRu. Wśród atrakcji była bitwa wodna, w której nasze możliwości mógł zaprezentować nowy wóz- Scania.

Foto:EPAInfo.pl