Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ na górę!

Szukaj

Goście strony od 2013-11-13

521968

Twoje IP: 3.215.79.116
Czas serwera: 2021-06-17 07:58:23

21.05.2017. na terenie CH Echo w Pabianicach odbyła się III edycja Firefighter Combat Challenge o Puchar Komendanta PSP w Pabianicach . Na miejscu odmeldowaliśmy się zastępem GBA pełniąc zabezpieczenie wodne imprezy oraz pomoc w obsłudze toru startowego. Podczas zawodów zaprezentowała się liczna grupa reprezentantów z PSP Pabianice oraz jednostek ochotniczych. Najszybszy był Marcin Chałaśkiewicz z czasem 1 minuta 57 sekund, co dało 24. miejsce w klasyfikacji OPEN. Najlepszym zawodnikiem w kategorii +40 został Sławomir Kęsicki z Pabianic. Drużynowo zajęliśmy 6. miejsce.

 

07.05.2017. Nasza jednostka wzięła udział w powiatowych obchodach Dnia Strażaka, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach. Następnie dalsza część uroczystości odbyła się na terenie MOSiRu, gdzie wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia. Prezydentowi Miasta Pabianic przekazany został symboliczny strażacki toporek, który będzie obecny w jego gabinecie przez najbliższy rok.  Była to XVIII Powiatowa Majówka Strażacka.

 

06.05.2017. delegacja naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w obchodach 100lecia OSP w Górce Pabianickiej.

 

27.04.2017 w godz. 10.00 - 11:30 wzięliśmy udział zastępem GCBA Scania w ćwiczeniach obiektowych na terenie zakładu OrganikAgro w Dobroniu zajmującym się przetwarzaniem zboża eksponowanego Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar na ostatniej kondygnacji budynku. W celu dotarcia do źródła ognia na hali produkcyjnej użyta została drabina mechaniczna oraz wprowadzona rota z linią gaśniczą do środka zakładu. Do zadań naszego zastępu należało zbudowanie zasilenia wodnego dla zastępów z PSP, zbudowanie zaopatrzenia wodnego dla naszego zastępu ze zbiornika ppoż. przy pomocy pompy pływającej Niagara. Po zakończeniu ćwiczeń mieliśmy okazję zapoznać się z specyfiką produkcyjną zakładu, zagrożeniami, jakie mogą nastąpić w przypadku powstania pożaru oraz z rozłożeniem pomieszczeń w zakładzie. W ćwiczeniach brały udział: - JRG Pabianice (III zmiana) 481[E]22, 481[E]21, 481[E]51, 481[E]90; - OSP Pabianice 489[E]72. Przed przebyciem jednostek ochrony ppoż została w zakładzie OrganikAgro przeprowadzona sprawna ewakuacja pracującego personelu. Kontynuując zapoznania z obiektami ciąg dalszy

w dniu 27.04.2017 r. w godzinach 12:30 - 13:15 przeprowadziliśmy kolejne ćwiczenie obiektowe tym razem na głównym budynku Urzędu Miejskiego w Pabianicach przy ul. Zamkowej 16. Nasze zadania polegały na ewakuacji jednej osoby z personelu urzędu, która została uwieziona na skutek pożaru w pomieszczeniu biurowym oraz ugaszenie i skontrolowanie pomieszczeń. Do zadań kolegów z PSP należało rozstawienie drabiny mechanicznej w szczycie budynku oraz udzielenie KPP poszkodowanej osobie do przybycia ZRM. Do czasu przybycia zastępów z PSP oraz OSP ewakuację pracowników przeprowadziły osoby wyznaczone w obiekcie zgodnie z przyjętymi procedurami. Ponadto sprawdzono system powiadamiania w obiekcie oraz sprawność hydrantów i drożność dróg ewakuacyjnych i pożarowych. Całość przebiegła bardzo sprawnie. W ćwiczeniach brały udział: - JRG Pabianice (III zmiana) 481[E]22, 481[E]21, 481[E]51; - OSP Pabianice 489[E]92. To nie koniec zdarzeń na dzień dzisiejszy, po więcej szczegółów zapraszamy do „Nasze Akcje”.

Foto:EPAinfo.pl

Foto. zyciepabianic.pl

Foto.nowezyciepabianic.pl

6 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom 21 Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "NASZA STRAŻ POŻARNA".  W konkursie (po raz drugi) zajął drugie miejsce nasz druh Sebastian Komorowski.

Foto: SA PSP w Krakowie