Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ na górę!

Szukaj

Goście strony od 2013-11-13

433317

Twoje IP: 34.226.244.70
Czas serwera: 2020-02-26 17:13:23

Statystyka wyjazdowa 2013

W minionym 2013 roku nasza jednostka odnotowała 53 wyjazdy.
Składają się na to:
-33 zabezpieczenia operacyjne rejonu JRG
-12 pożarów
-7  miejscowych zagrożeń
-1  alarm fałszywy

21.11.2013r w naszej jednostce odbyła się inspekcja gotowości bojowej. Organem kontrolnym z ramienia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach byli: mł.kpt. Michał Kuśmirowski oraz st.sekc. Szymon Giza. Inspekcja rozpoczęła się zaalarmowaniem jednostki do zdarzenia gdzie wraz z zawyciem syreny włączono stoper, który wskazał pomiar 7,40 minuty do wyjazdu wozu z garażu. Jednostką OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym przewiduje się czas do 10 minut. Dla zastępu GBA 2,5/16 przygotowano założenie bojowe, którego scenariusz przewidywał pożar w pomieszczeniu kuchennym remizy OSP bez osób poszkodowanych. Dowódca szybko wprowadził rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych i po ugaszeniu ognia oraz przeszukania pomieszczeń przystąpiono do oddymiania pomieszczeń kuchennych oraz sali tradycji. Zadaniem drugiej roty było zbudowanie głównej linii wodnej w czasie zakładania aparatów przez pierwszą rotę oraz zbudowania linii zasilającej dla GBA. W ostatnim etapie kontroli sprawdzono sprawność i czystość wozów gaśniczych oraz sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki. Ochotnicza Straż Pożarna w Pabianicach w oczach Państwowej Straży Pożarnej wypadła na ocenę dobrą co daje pozytywne odzwierciedlenie na ochronę przeciwpożarową na terenie miasta Pabianic.

11.11.2013. Dzisiaj w godzinach porannych udaliśmy się zastępem GBA na zabezpieczenie Sztafety Niepodległości, która przebiegała przez miasto. Naszym zadaniem było wstrzymanie ruchu na ulicach przyległych do ul. Łaskiej na czas biegu.
Dzisiaj także delegacja naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

28.09.2013. na stadionie "Włókniarza" w Pabianicach odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach wzięło udział 17 drużyn męskich oraz 5 drużyn żeńskich. Mimo wielu treningów i wysiłku nasza jednostka zajęła 14 miejsce. Fotorelacja: http://ratownicza.net/keyword-28092013

 

 

20.09.2013. nasz pierwszo wyjazdowy wóz GBA 487[E]93 przeszedł kompleksowy przegląd techniczny wraz z wymianą wszelkich płynów eksploatacyjnych w serwisie KM-Service Mercedes - Benz w Łęczycy.

15.09.2013. tego dnia reprezentacja naszej jednostki wzięła udział w obchodach 85-lecia OSP w Żytowicach.

 

07.09.2013. wzięliśmy udział w manewrach OSP powiatu pabianickiego na terenie Giełdy Rolno-Spożywczej w Ksawerowie przy ul. Szkolnej. Scenariusz zakładał pożar hali magazynowej, znalezienie na jej dachu niezidentyfikowanego pakunku oraz wypadek autobusu z osobami ewakuowanymi. Po manewrach udaliśmy się na podsumowanie do OSP w Woli Zaradzyńskiej.

 Więcej zdjęć: http://ratownicza.net/keyword-Ksawer%C3%B3w+2013

5.09.2013 r. o godzinie 18 udaliśmy się trzema zastępami na murawę boczną "Włókniarza". Celem zbiórki było dogranie drużyny startującej w najbliższym czasie w miejskich jak i powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. Jak wiadomo nie od razu Kraków zbudowano, ale z każdym następnym rozwinięciem bojowym czas jest lepszy ;-)

29.08.2013. Jak co roku pod naszą jednostką witaliśmy powracającą z Częstochowy pieszą pabianicką pielgrzymkę.

15.06.2013. Tego dnia reprezentacja naszej jednostki wzięła udział w uroczystościach 85-lecia OSP w Chechle.

08.06.2013 r. w ramach XXXVI Dni Pabianic udaliśmy się na teren Szkoły Podstawowej nr 3
w Pabianicach, gdzie dzieciaki miały możliwość poczuć się jak prawdziwy strażak.
Dla licznie zgromadzonej grupy dzieci i ich opiekunów zorganizowaliśmy pokaz użycia piany średniej
oraz podania wody z działka wodno-pianowego.
Nasze działania dzieciom bardzo się spodobały, nagrodziły nas za to gromkimi brawami.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.

12.05.2013. W dniu dzisiejszym nasza jednostka wzięła udział w XIV Powiatowej Majówce Strażackiej w Konstantynowie Łódzkim. Fotorelacja z Majówki dostępna pod adresem http://ratownicza.net/keyword-12052013

 

04.05.2013. o godz. 15:30 udaliśmy się dwoma zastępami na powiatowe obchody Dnia Strażaka w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w  Pabianicach. Uroczystości rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych w towarzystwie orkiestry dętej z OSP w Dobroniu. Pod koniec mszy św. kapelan powiatowy ks. kan. Jerzy Rzepkowski otrzymał podziękowania oraz życzenia z okazji urodzin. 

  03.05.2013. w dniu dzisiejszym poczet sztandarowy naszej jednostki wziął udział w miejskich obchodach święta 3 Maja.

07.04.2013. W dniu dzisiejszym zabezpieczaliśmy III Pabianicki Półmaraton ZHP. Nasza jednostka także otrzymała medal. Zabezpieczenie pełniliśmy dwoma zastępami (GBA i SLRt).

 

 

30.03.2013. Tego dnia wraz z OSP Pafana pełniliśmy wartę przy grobie w kościele Najświętszej Maryi Panny w Pabianicach.

 

 

 

14.03.2013. Tego dnia w naszej jednostce odbył się finał miejskiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

23 lutego 2013 roku w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi z siedzibą w Sieradzu przeprowadzony został test w komorze dymowej oraz rozgorzeniowej dla strażaków z 3 jednostek OSP z powiatu pabianickiego biorących bezpośredni udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych. 6 druhów z OSP Pabianice miało możliwość sprawdzenie swoich predyspozycji do pracy z aparatami ochrony dróg oddechowych (ODO) w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Ćwiczenie było przeprowadzone po przebadaniu przez lekarza i polegało na zaliczeniu testu sprawności fizycznej oraz przejściu ścieżki w komorze dymowej. Test sprawności wykonywany był na przyrządach: ergonometrze taśmowym, drabinie bez końca oraz z użyciem młota uderzeniowego. Następnie zaraz po wykonaniu tych ćwiczeń strażak wchodził do komory dymowej, gdzie w zadymieniu i ciemności musiał pokonać różnego rodzaju przeszkody. Zaraz po zaliczeniu ścieżki treningowej strażak ponownie ćwiczył na młocie uderzeniowym. Ćwiczenie wymagało od druhów wysokiej sprawności fizycznej oraz predyspozycji psychicznych.

 

 

04.02.2013. Po godz 17. udaliśmy się dwoma zastępami (SLRt i GBA) na ćwiczenia z ratownictwa technicznego do Chechła. Była to też okazja do zapoznania się z nowymi nożycami.

26.01.2013. Tego dnia w naszej jednostce odbyło się walne zebranie członków naszej OSP. W czasie zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności w roku 2012, oraz przedłożono projekt planu działalności na rok 2013. Zebranie zakończono absolutorium dla zarządu oraz podjęciem uchwał i przyjęciem wniosków. Po zebraniu odbył się poczęstunek oraz zabawa taneczna. Pomiędzy zebraniem, a zabawą można było zobaczyć nowo zakupione nożyce hydrauliczne.

 

 

 

 

13.01.2013. O godz. 17 udaliśmy się GBA i SLRt na zabezpieczenie WOŚP na ul. Stary Rynek w Pabianicach. Imprezę zabezpieczaliśmy wspólnie z OSP Chechło, OSP Dobroń oraz JRG. Do bazy wróciliśmy o 20:45.