Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ na górę!

Szukaj

Goście strony od 2013-11-13

041347

Twoje IP: 54.196.207.55
Czas serwera: 2014-09-22 04:12:22

19 września po godzinie 8 rano PCZK w Pabianicach otrzymuje informację o bardzo niepokojącej liczbie zgłaszanych zatruć wśród uczniów II LO obecnych na zajęciach w tym dniu. Do szkoły udały się jednostki ratownictwa medycznego i powiatowe służby sanitarne, które stwierdziły, że przyczyną zatruć jest skażona woda z ujęcia wody w miejscowości Pabianice, które prawdopodobnym źródłem mogą być działania grup dywersyjno-terrorystycznych. Podjęto decyzję o ewakuacji Liceum i natychmiastowym transporcie 20 uczniów szkoły z najcięższymi objawami zatrucia pokarmowego do siedziby ZMSz, za pomocą autobusy MZK oraz karetki pogotowia. Około godziny 10:00 podczas transportu chorych eskortowanych przez jednostkę Policji na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego i Warszawska ( przed budynkiem SP nr 17) dochodzi do kolizji drogowej (autobusu oraz rowerzysty) w której obrażeń doznają 3 osoby. Obecni na miejscu policjanci oraz strażacy dokonują czynności zabezpieczających podczas gdy wezwana w trybie pilnym karetka ZRM Falck dokonuje wstępnej oceny medycznej poszkodowanych. Z uwagi na bezpośrednią odległość szkoły od miejsca wypadku młodzież pod opieką ratowników (strażaków) udaje się pieszo do punktu kontroli sanitarnej. Najciężej poszkodowani w wypadku są transportowani do siedziby ZMSz za pośrednictwem ZRM. Poszkodowani w ZMSz zostają tak samo opatrzeni opieką medyczną jak w przypadku przyjęcia do szpitala.

 

31.08.2014. Reprezentacja naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach
100lecia istnienia OSP w Dłutowie.

29.08.2014. Tego dnia tradycyjnie witaliśmy powracającą z Częstochowy 546 Pieszą Pabianicką Pielgrzymkę.

18.07.2014. Po raz kolejny dzieci mogły uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez naszą OSP. Tym razem pojawiliśmy się na terenie Lewityna wzbudzając duże zainteresowanie wśród najmłodszych .

10.07.2014. w naszej jednostce zamontowana została Stacja Obiektowa DSP-52L.
Podziękowania dla firmy Radius za montaż i zaprogramowanie http://www.radius.info.pl/
Film z testu: https://www.youtube.com/watch?v=HaEML4a-NUk&feature=youtu.be

9 lipca 2014r. na Starym Rynku w Pabianicach w godzinach 11:00 - 12:20 dzieci z rodzinami mogły uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez nasze OSP. Można było schłodzić się pod strumieniem kurtyny wodnej, pobawić się prądownicą z linii szybkiego natarcia, przymierzać poszczególne elementy umundurowania, czy też zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego z bliska. W akcji brał udział nasz GBA Mercedes Atego 497[E]93. Chwilę po zakończeniu pokazów i zwinięciu sprzętu udaliśmy się do m. Bychlew w celu sprawdzenia zagrożenia.

 

14-15.06.2014. Nasz zastęp GBA Mercedes-Benz zabezpieczał oraz zorganizował konkurencję dla poszczególnych zespołów biorących udział w zmaganiach mających zintegrować pracowników pracujących w Philips Lighting Poland S.A Oddział Pabianice.

12.06.2014 r. o godz. 10:00 zostaliśmy zadysponowani 2xGBA do pożaru w Pabianickim Centrum Medycznym. Na całe szczęście to tylko Manewry Powiatowe jednostek ochrony przeciwpożarowej. Scenariusz zakładał pożar na 6 kondygnacji szpitala na oddziale urologii, gdzie podczas ewakuacji doszło do paniki wśród pacjentów (kilkoro poszkodowanych) oraz rozszczelnienia zbiornika z amoniakiem.| Do zadań naszej jednostki należało wyprowadzenie osób poszkodowanych ze strefy zagrożenia oraz udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym pacjentom. Po manewrach w naszej jednostce odbyło się omówienie i podsumowanie ćwiczeń. Więcej zdjęć: http://ratownicza.net/keyword-Szpital+2014