Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ na górę!

Szukaj

Goście strony od 2013-11-13

051217

Twoje IP: 54.167.173.217
Czas serwera: 2014-11-29 05:55:31

11.11.2014. Poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach wraz z reprezentacją uczestniczył w pabianickich obchodach święta Niepodległości.
Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Mateusza. Po mszy wszyscy uczestnicy udali się na plac przed pomnikiem Legionisty, gdzie po odśpiewaniu Hymnu narodowego złożono wieńce.

Foto: epainfo.pl

10.11.2014. W naszej jednostce gościliśmy Komendanta Wojewódzkiego nadbrygadiera Andrzeja Witkowskiego wraz z zastępcami bryg. mgr inż. Mariuszem Koniecznym i bryg. mgr inż. Pawłem Stępniem oraz marszałka woj. łódzkiego Witolda Stępnia. Podczas wizyty przekazany został sprzęt ratowniczy- poduszki wysokociśnieniowe wraz z zestawem do ich napełniania oraz piła do betonu. W ostatnim czasie nasza jednostka wzbogaciła się też o ciężki sprzęt do ratownictwa technicznego sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, WFOŚiGW, MSW.

 

 

11.10.2014. wzięliśmy udział w uroczystościach ślubnych naszego druha Marcina Lecha, oficera wydziału operacyjno- szkoleniowego KM PSP w Łodzi,

04.10.2014. Nasza jednostka wzięła udział w akcji "Nie dla czadu", która odbyła się na Starym Rynku w Pabianicach. W czasie akcji wśród mieszkańców naszego miasta rozlosowano 77 czujników tlenku węgla oraz 60 czujników dymu. Odbyły się także pokazy: ratownictwa technicznego, gaszenia przy pomocy gaśnic oraz sprayów gaśniczych, psów z OSP GRS Łódź-Jędrzejów. Przygotowanych było także wiele atrakcji dla dzieci.
Fotorelacja: http://ratownicza.net/keyword-04102014

28.09.2014. wzięliśmy gościnnie udział w zawodach sportowo-pożarniczych gminy wiejskiej Pabianice, które odbyły się Koninie. Była to okazja do sprawdzenia się dla naszej drużyny. Spośród wszystkich uczestników zajęliśmy pierwsze miejsce.
Fotorelacja: http://ratownicza.net/keyword-28092014

 

 

19 września po godzinie 8 rano PCZK w Pabianicach otrzymuje informację o bardzo niepokojącej liczbie zgłaszanych zatruć wśród uczniów II LO obecnych na zajęciach w tym dniu. Do szkoły udały się jednostki ratownictwa medycznego i powiatowe służby sanitarne, które stwierdziły, że przyczyną zatruć jest skażona woda z ujęcia wody w miejscowości Pabianice, które prawdopodobnym źródłem mogą być działania grup dywersyjno-terrorystycznych. Podjęto decyzję o ewakuacji Liceum i natychmiastowym transporcie 20 uczniów szkoły z najcięższymi objawami zatrucia pokarmowego do siedziby ZMSz, za pomocą autobusy MZK oraz karetki pogotowia. Około godziny 10:00 podczas transportu chorych eskortowanych przez jednostkę Policji na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego i Warszawska ( przed budynkiem SP nr 17) dochodzi do kolizji drogowej (autobusu oraz rowerzysty) w której obrażeń doznają 3 osoby. Obecni na miejscu policjanci oraz strażacy dokonują czynności zabezpieczających podczas gdy wezwana w trybie pilnym karetka ZRM Falck dokonuje wstępnej oceny medycznej poszkodowanych. Z uwagi na bezpośrednią odległość szkoły od miejsca wypadku młodzież pod opieką ratowników (strażaków) udaje się pieszo do punktu kontroli sanitarnej. Najciężej poszkodowani w wypadku są transportowani do siedziby ZMSz za pośrednictwem ZRM. Poszkodowani w ZMSz zostają tak samo opatrzeni opieką medyczną jak w przypadku przyjęcia do szpitala.