Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ na górę!

Szukaj

Goście strony od 2013-11-13

060358

Twoje IP: 54.87.72.90
Czas serwera: 2015-01-29 16:15:03

06.01.2015. Nasza jednostka wzięła udział w zabezpieczeniu orszaku z okazji święta Trzech Króli. Zabezpieczenie sprawowaliśmy zastępami GBA i SLRt wspólnie z Policją, Strażą Miejską oraz Ochotniczym Sztabem Ratownictwa.

14 grudnia 2014 r. w godzinach 10 - 13 na terenie Gimnazjum i Liceum św. Wincentego a Paulo w Pabianicach nasza jednostka ( zastępami 487[E]92 oraz 487[E]93) wzięła udział w ćwiczeniach z ratownictwa technicznego oraz udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomoc osobom poszkodowanym podczas wypadku komunikacyjnego. Scenariusz ćwiczeń zakładał 3 różne scenki, w których osoby poszkodowane uskarżały się na obrażenia występujące najczęściej podczas wypadków drogowych. Ćwiczenia zostały zorganizowane dzięki współpracy z Harcerskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Łodzi (https://www.facebook.com/HoprLodz). Ćwiczenia były zarazem okazją do zapoznania się z nowym sprzętem hydraulicznym firmy Lukas.

11.11.2014. Poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach wraz z reprezentacją uczestniczył w pabianickich obchodach święta Niepodległości.
Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Mateusza. Po mszy wszyscy uczestnicy udali się na plac przed pomnikiem Legionisty, gdzie po odśpiewaniu Hymnu narodowego złożono wieńce.

Foto: epainfo.pl

10.11.2014. W naszej jednostce gościliśmy Komendanta Wojewódzkiego nadbrygadiera Andrzeja Witkowskiego wraz z zastępcami bryg. mgr inż. Mariuszem Koniecznym i bryg. mgr inż. Pawłem Stępniem oraz marszałka woj. łódzkiego Witolda Stępnia. Podczas wizyty przekazany został sprzęt ratowniczy- poduszki wysokociśnieniowe wraz z zestawem do ich napełniania oraz piła do betonu. W ostatnim czasie nasza jednostka wzbogaciła się też o ciężki sprzęt do ratownictwa technicznego sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, WFOŚiGW, MSW.

 

 

11.10.2014. wzięliśmy udział w uroczystościach ślubnych naszego druha Marcina Lecha, oficera wydziału operacyjno- szkoleniowego KM PSP w Łodzi,

04.10.2014. Nasza jednostka wzięła udział w akcji "Nie dla czadu", która odbyła się na Starym Rynku w Pabianicach. W czasie akcji wśród mieszkańców naszego miasta rozlosowano 77 czujników tlenku węgla oraz 60 czujników dymu. Odbyły się także pokazy: ratownictwa technicznego, gaszenia przy pomocy gaśnic oraz sprayów gaśniczych, psów z OSP GRS Łódź-Jędrzejów. Przygotowanych było także wiele atrakcji dla dzieci.
Fotorelacja: http://ratownicza.net/keyword-04102014