Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ na górę!

Szukaj

Goście strony od 2013-11-13

375125

Twoje IP: 54.196.208.187
Czas serwera: 2019-03-24 08:45:57

W dniach 21-23.08 - 25-27.08.2017 r. zastęp SLRt udał się do m. Lotyń woj. pomorskie, gdzie wspólnie z wolontariuszami z całej Polski pomagał usuwać skutki nawałnicy jaka przeszła w dniu 12 sierpnia 2017 r. Ogrom zniszczeń, z którym przyszło nam się spotkać nie da się opisać słowami. Tam po prostu trzeba być, zobaczyć na własne oczy i przede wszystkim pomóc mieszkańcom. Słowa uznania należą się włodarzą miasta Pabianic, którzy z budżetu miasta pokryli koszty dojazdu oraz działań naszych strażaków. W dniach 21-23.08 działaliśmy wspólnie z OSP Wola Zaradzyńska oraz OSP Konstantynów Łódzki. W dniach 25-27.08 z naszej jednostki udało się 6 druhów, którzy wspólnie z osadzonymi z AŚ w Chojnicach oraz Służbą Więzienną uprzątali sołecki las w m. Sternowo. Wyżywienie oraz nocleg zapewniło nam Sołectwo Lotyń na czele z sołtysem wsi panem Arkiem. Przez wszystkie dni pobytu bazą noclegową dla naszej jednostki była świetlica wiejska. Jadąc na miejsce wiedzieliśmy, że nie możemy spodziewać się na miejscu oświetlenia oraz wygodnych łóżek. Po ciężkich dniach pracy od rana do wieczora, zwykły materac piankowy położony na podłodze był dla naszych druhów niczym łóżko wodne . Opuszczając wieś Lotyń zdawaliśmy sobie sprawę, że pracę którą włożyliśmy to jedynie 1% tego co pozostało jeszcze do zrobienia.

 

21.07.2017 r. o godzinie 9:05 udaliśmy się zastępem GBA na zabezpieczenie rejonu JRG, w tym czasie 2 zastępy z JRG wraz z pompą dużej wydajności udały się do m. Ldzań gdzie doszło do „pożaru” lasu na dużej powierzchni. Zabezpieczenie pełniliśmy razem z OSP Konstantynów Łódzki. Po dotarciu pierwszych zastępów KDR poprosił o zadysponowanie ciężkich zastępów z okolicznych jednostek OSP oraz ciężkiego zastępu z JRG Łask. O godzinie 9:43 z polecenia PSK w Pabianicach udaliśmy się do swojej jednostki w celu zamiany GBA na GCBA . O godz. 9:47 ciężki zastęp z naszej jednostki udał się do punktu koncentracji SiS przy OSP Ldzań. W zastępstwie za nasz zastęp na zabezpieczenie miasta zadysponowano OSP Wola Zaradzyńska. Po przybyciu do punktu koncentracji SiS zostaliśmy przekierowani do działu leśnego przy wiadukcie drogowym na drodze S8, gdzie prowadzona była już akcja gaśnicza poszycia leśnego. Do naszych zadań należało udzielenie strażakowi, który uległ wypadkowi podczas prowadzonej akcji gaśniczej KPP oraz ewakuacji z terenu objętego pożarem poszkodowanego. Po zakończeniu działań gaśniczych, wszystkie zastępy biorące udział w akcji udały się na omówienie akcji. Na całe szczęście to tylko ćwiczenia międzypowiatowe.
Do jednostki wróciliśmy o godz. 14:45.

SiS:
KW PSP Łódź
JRG Pabianice;
JRG Łask;
OSP Pabianice;
OSP Pawlikowice;
OSP Piątkowisko;
OSP Górka Pabianicka;
OSP Chechło;
OSP Dobroń;
OSP Lutomiersk.

 

 

28.06.2017. Tego dnia zabezpieczaliśmy przejazd Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków, którego trasa przebiegała przez nasze miasto.

11.06.2017. Zastęp GCBA udał się na festyn parafialny w parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach. 

07.06.2017. Przedstawiciel z naszej jednostki Daniel Duraj oraz przedstawiciele jednostek z powiatu pabianickiego Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Zaradzyńskiej Przemysław Kłaniewski , OSP Piątkowisko Mariusz Madej, Jakub Wartalski wzięli udział w czytaniu pierwszego obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Ustawa dotyczy wprowadzenia dodatku do emerytur dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących udział w działaniach ratowniczych.

Uzasadnienie w imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej wygłosi jego Pełnomocnik – druh Janusz Kazimierz Konieczny.

Projekt ustawy poparło i podpisało 212 5702 Polaków.

03.06.2017. Tego dnia odbyło się uroczyste przekazanie samochodu GCBA 7/40 Scania P450 dla naszej OSP. Uroczystości na terenie jednostki poprzedziła msza święta w kościele NMP w Pabianicach. Następnie na placu jednostki dokonano aktu przekazania i poświęcenia nowego wozu. Wśród zaproszonych gości byli; Witold Stępień- Marszałek Województwa Łódzkiego, Andrzej Owczarek- były senator RP, Grzegorz Mackiewicz- Prezydent Miasta Pabianic, Andrzej Żeligowski-  Przewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach.
Uroczystości uświetniła orkiestra dęta z OSP w Górce Pabianickiej.

Przyznano także oznaczenia za wysługę lat:
55 lat- Czesław Czajka,
50 lat- Jerzy Grambor,
10 lat- Łukasz Cieślak, Piotr Seferynowicz, Marcin Lech,
5 lat- Przemysław Paśnik, Sebastian Komorowski, Adam Sobierajski, Dawid Kwieciński, Rafał Głowiński

Odznakę Strażaka Wzorowego otrzymali: Piotr Kubiak, Radosław Szymański, Damian Matusiak.

Wręczone zostały listy gratulacyjne za udział w akcji ratowniczej po wybychu gazu w kamienicy przy ul. Bagatela dla: Tomasza Adlera,  Adama Sobierajskiego, Daniela Duraja, Sebastiana Komorowskiego, Mateusza Biskupskiego, Roberta Łazarza

Wręczono także podziękowania za zaangażowanie i udział w pracach na rzecz jednostki dla:
Daniela Duraja, Sebastian Komorowskiego, Mateusz Biskupskiego, Wojciecha Porosa

 28.05.2017. nasza jednostka wzięła udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Urząd Miasta na terenie MOSiRu. Wśród atrakcji była bitwa wodna, w której nasze możliwości mógł zaprezentować nowy wóz- Scania.

Foto:EPAInfo.pl

21.05.2017. na terenie CH Echo w Pabianicach odbyła się III edycja Firefighter Combat Challenge o Puchar Komendanta PSP w Pabianicach . Na miejscu odmeldowaliśmy się zastępem GBA pełniąc zabezpieczenie wodne imprezy oraz pomoc w obsłudze toru startowego. Podczas zawodów zaprezentowała się liczna grupa reprezentantów z PSP Pabianice oraz jednostek ochotniczych. Najszybszy był Marcin Chałaśkiewicz z czasem 1 minuta 57 sekund, co dało 24. miejsce w klasyfikacji OPEN. Najlepszym zawodnikiem w kategorii +40 został Sławomir Kęsicki z Pabianic. Drużynowo zajęliśmy 6. miejsce.

 

07.05.2017. Nasza jednostka wzięła udział w powiatowych obchodach Dnia Strażaka, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach. Następnie dalsza część uroczystości odbyła się na terenie MOSiRu, gdzie wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia. Prezydentowi Miasta Pabianic przekazany został symboliczny strażacki toporek, który będzie obecny w jego gabinecie przez najbliższy rok.  Była to XVIII Powiatowa Majówka Strażacka.

 

06.05.2017. delegacja naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w obchodach 100lecia OSP w Górce Pabianickiej.

 

27.04.2017 w godz. 10.00 - 11:30 wzięliśmy udział zastępem GCBA Scania w ćwiczeniach obiektowych na terenie zakładu OrganikAgro w Dobroniu zajmującym się przetwarzaniem zboża eksponowanego Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar na ostatniej kondygnacji budynku. W celu dotarcia do źródła ognia na hali produkcyjnej użyta została drabina mechaniczna oraz wprowadzona rota z linią gaśniczą do środka zakładu. Do zadań naszego zastępu należało zbudowanie zasilenia wodnego dla zastępów z PSP, zbudowanie zaopatrzenia wodnego dla naszego zastępu ze zbiornika ppoż. przy pomocy pompy pływającej Niagara. Po zakończeniu ćwiczeń mieliśmy okazję zapoznać się z specyfiką produkcyjną zakładu, zagrożeniami, jakie mogą nastąpić w przypadku powstania pożaru oraz z rozłożeniem pomieszczeń w zakładzie. W ćwiczeniach brały udział: - JRG Pabianice (III zmiana) 481[E]22, 481[E]21, 481[E]51, 481[E]90; - OSP Pabianice 489[E]72. Przed przebyciem jednostek ochrony ppoż została w zakładzie OrganikAgro przeprowadzona sprawna ewakuacja pracującego personelu. Kontynuując zapoznania z obiektami ciąg dalszy

w dniu 27.04.2017 r. w godzinach 12:30 - 13:15 przeprowadziliśmy kolejne ćwiczenie obiektowe tym razem na głównym budynku Urzędu Miejskiego w Pabianicach przy ul. Zamkowej 16. Nasze zadania polegały na ewakuacji jednej osoby z personelu urzędu, która została uwieziona na skutek pożaru w pomieszczeniu biurowym oraz ugaszenie i skontrolowanie pomieszczeń. Do zadań kolegów z PSP należało rozstawienie drabiny mechanicznej w szczycie budynku oraz udzielenie KPP poszkodowanej osobie do przybycia ZRM. Do czasu przybycia zastępów z PSP oraz OSP ewakuację pracowników przeprowadziły osoby wyznaczone w obiekcie zgodnie z przyjętymi procedurami. Ponadto sprawdzono system powiadamiania w obiekcie oraz sprawność hydrantów i drożność dróg ewakuacyjnych i pożarowych. Całość przebiegła bardzo sprawnie. W ćwiczeniach brały udział: - JRG Pabianice (III zmiana) 481[E]22, 481[E]21, 481[E]51; - OSP Pabianice 489[E]92. To nie koniec zdarzeń na dzień dzisiejszy, po więcej szczegółów zapraszamy do „Nasze Akcje”.

Foto:EPAinfo.pl

Foto. zyciepabianic.pl

Foto.nowezyciepabianic.pl

6 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom 21 Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "NASZA STRAŻ POŻARNA".  W konkursie (po raz drugi) zajął drugie miejsce nasz druh Sebastian Komorowski.

Foto: SA PSP w Krakowie

14-16.04.2017. w tych dniach nasza jednostka brała udział w uroczystościach kościelnych w kościele NMP w Pabianicach związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Foto: Parafia NMP w Pabianicach

 

Foto: Parafia NMP w Pabianicach

 

02.04.2017 udaliśmy się trzema zastępami na zabezpieczenie 7 Półmaratonu Pabianickiego. Zabezpieczenie trasy półmaratonu pełniliśmy wspólnie ze strażakami powiatu pabianickiego. Oprócz zabezpieczenia półmaratonu na finiszu całej imprezy uczestnicy mogli liczyć na nasz doping oraz ochłodę w postaci kurtyny wodnej.