Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ na górę!

Szukaj

Goście strony od 2013-11-13

064876

Twoje IP: 54.161.236.195
Czas serwera: 2015-03-02 20:30:54

31 stycznia 2015. w naszej jednostce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014. Zebranie otworzył Prezes OSP Jerzy Sobierajski witając przybyłych na zebranie druhów oraz gości, wśród których byli:
-Kierownik Sekcji Operacyjnej KP PSP w Pabianicach kpt. Michał Kuśmirowski;
-Prezes Honorowy OSP Pabianice dh Jerzy Małycha;
-Prezes Zarządu Miejskiego Związku OSP w Pabianicach druh Wiesław Madejski;
-Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz;
-Wiceprezydent Miasta Pabianic Maciej Łuczak
-Reprezentacja Zakładowej OSP przy Pafanie
Następnie wybrano przewodniczącego zebrania oraz protokolanta.
W kolejnych punktach zebrania przedstawiono sprawozdanie z działalności jednostki OSP w Pabianicach, które przedstawili Naczelnik JOT OSP Pabianice Tomasz Butryński. W sprawozdaniu przedstawiono aktualny stan wyszkolenia jednostki, ważniejsze akcje z minionego roku, w jakich brali udział nasi ratownicy. Skarbnik OSP w Pabianicach przestawił sprawozdanie finansowe. Następnie Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej OSP w Pabianicach dha Czesława Okrojek przedstawiła sprawozdanie komisji rewizyjnej, która w podsumowaniu wnioskowała o udzielenie absolutorium zarządowi OSP w Pabianicach za rok 2014. Skarbnik przedstawił plan budżetu na rok 2015. Przedstawiono także plan działalności jednostki na rok 2015. Po przedstawieniu sprawozdań nastąpiło głosowanie nad udzieleniem absolutorium zarządowi. Zarząd OSP w Pabianicach uzyskał absolutorium jednogłośnie. Kolejne głosowanie dotyczyło przyjęcia planu działalności oraz planu finansowego do realizacji w roku 2015. Podczas dyskusji poruszony zostały temat zbliżającego się jubileuszu 135-lecia istnienia naszej OSP, który przypada w bieżącym roku oraz temat nowego samochodu, który zastąpi wysłużonego Stara.
Podziękowania dla wszystkich obecnych na zebraniu druhów oraz przybyłych gości.

 

 

06.01.2015. Nasza jednostka wzięła udział w zabezpieczeniu orszaku z okazji święta Trzech Króli. Zabezpieczenie sprawowaliśmy zastępami GBA i SLRt wspólnie z Policją, Strażą Miejską oraz Ochotniczym Sztabem Ratownictwa.

14 grudnia 2014 r. w godzinach 10 - 13 na terenie Gimnazjum i Liceum św. Wincentego a Paulo w Pabianicach nasza jednostka ( zastępami 487[E]92 oraz 487[E]93) wzięła udział w ćwiczeniach z ratownictwa technicznego oraz udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomoc osobom poszkodowanym podczas wypadku komunikacyjnego. Scenariusz ćwiczeń zakładał 3 różne scenki, w których osoby poszkodowane uskarżały się na obrażenia występujące najczęściej podczas wypadków drogowych. Ćwiczenia zostały zorganizowane dzięki współpracy z Harcerskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Łodzi (https://www.facebook.com/HoprLodz). Ćwiczenia były zarazem okazją do zapoznania się z nowym sprzętem hydraulicznym firmy Lukas.

11.11.2014. Poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach wraz z reprezentacją uczestniczył w pabianickich obchodach święta Niepodległości.
Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Mateusza. Po mszy wszyscy uczestnicy udali się na plac przed pomnikiem Legionisty, gdzie po odśpiewaniu Hymnu narodowego złożono wieńce.

Foto: epainfo.pl

10.11.2014. W naszej jednostce gościliśmy Komendanta Wojewódzkiego nadbrygadiera Andrzeja Witkowskiego wraz z zastępcami bryg. mgr inż. Mariuszem Koniecznym i bryg. mgr inż. Pawłem Stępniem oraz marszałka woj. łódzkiego Witolda Stępnia. Podczas wizyty przekazany został sprzęt ratowniczy- poduszki wysokociśnieniowe wraz z zestawem do ich napełniania oraz piła do betonu. W ostatnim czasie nasza jednostka wzbogaciła się też o ciężki sprzęt do ratownictwa technicznego sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, WFOŚiGW, MSW.