Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ na górę!

Szukaj

Goście strony od 2013-11-13

424845

Twoje IP: 3.233.219.101
Czas serwera: 2020-01-20 02:41:26

Ćwiczenia obiektowe na terenie fabryki "Miele" w Ksawerowie. W dniu 24.04.2019 strażacy z naszej jednostki wzięli udział w ćwiczeniach obiektowych w nowo wybudowanej fabryce Miele w Ksawerowie. Ćwiczenia zostały przeprowadzone wspólnie z kolegami z I zmiany JRG Pabianice. Celem ćwiczeń było zapoznanie strażaków z obiektem pod kątem możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, ewakuacyjnych, występowania zagrożeń związanych z użytkowaniem obiektu, zabezpieczeń przeciwpożarowych, dojazdu pożarowego, zewnętrznego zaopatrzenia wodnego przeciwpożarowego. Oprowadzenie po obiekcie oraz omówienie poszczególnych instalacji odbyło się dzięki wykonawcy fabryki firmie Goldbeck


25.03.2019 r. od godziny 9:04 zastęp GBA w sile 6 ratowników brał udział w przeciwpowodziowych manewrach powiatowych - „Pabianice 2019” na terenie miasta Konstantynów Łódzki. Po przybyciu do punktu koncentracji sił i środków, który był zlokalizowany na placu jednostki OSP Konstantynów Łódzki, zostaliśmy przydzieleni do odcinka bojowego pk. Daria-2 przy ul. Łaskiej na rzece Łódka. Do naszych zadań należało napełnianie worków z piaskiem ,wzmacnianie brzegu rzeki oraz udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy ratownikowi z OSP Konstantynów Łódzki, który podczas prac wpadł do koryta rzeki. Po ocenie stanu poszkodowanego stwierdzony został uraz głowy, na który został założony opatrunek jałowy oraz siatka opatrunkowa Codofix. Ze względu na przebywanie w wodzie i wychłodzenie organizmu poszkodowanego zaopatrzono w koc termiczny, następnie przekazując przybyłemu na miejsce ZRM. Działaniami ratowniczymi na wszystkich odcinkach bojowych - Daria -1; Daria -2, dowodził komendant powiatowy PSP w Pabianicach bryg. mgr. inż. Andrzej Bohdanowicz.Manewry w Konstantynowie Łódzkim były pierwszą okazją do współpracy z żołnierzami 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. W ćwiczeniach udział wzięło ponad 20 ochotników WOTu. Po zakończeniu działań na poszczególnych odcinkach bojowych, wszystkie zastępy biorące udział w manewrach udały się na omówienie do jednostki OSP Niesięcin, gdzie na każdego ratownika czekał ciepły posiłek. W manewrach udział wzięło pomimo dnia roboczego ponad 120 ratowników z czego około 80 to strażacy ochotnicy z powiatu pabianickiego Do jednostki wróciliśmy o godz. 15:27


.

W dniach 21-23.08 - 25-27.08.2017 r. zastęp SLRt udał się do m. Lotyń woj. pomorskie, gdzie wspólnie z wolontariuszami z całej Polski pomagał usuwać skutki nawałnicy jaka przeszła w dniu 12 sierpnia 2017 r. Ogrom zniszczeń, z którym przyszło nam się spotkać nie da się opisać słowami. Tam po prostu trzeba być, zobaczyć na własne oczy i przede wszystkim pomóc mieszkańcom. Słowa uznania należą się włodarzą miasta Pabianic, którzy z budżetu miasta pokryli koszty dojazdu oraz działań naszych strażaków. W dniach 21-23.08 działaliśmy wspólnie z OSP Wola Zaradzyńska oraz OSP Konstantynów Łódzki. W dniach 25-27.08 z naszej jednostki udało się 6 druhów, którzy wspólnie z osadzonymi z AŚ w Chojnicach oraz Służbą Więzienną uprzątali sołecki las w m. Sternowo. Wyżywienie oraz nocleg zapewniło nam Sołectwo Lotyń na czele z sołtysem wsi panem Arkiem. Przez wszystkie dni pobytu bazą noclegową dla naszej jednostki była świetlica wiejska. Jadąc na miejsce wiedzieliśmy, że nie możemy spodziewać się na miejscu oświetlenia oraz wygodnych łóżek. Po ciężkich dniach pracy od rana do wieczora, zwykły materac piankowy położony na podłodze był dla naszych druhów niczym łóżko wodne . Opuszczając wieś Lotyń zdawaliśmy sobie sprawę, że pracę którą włożyliśmy to jedynie 1% tego co pozostało jeszcze do zrobienia.

 

21.07.2017 r. o godzinie 9:05 udaliśmy się zastępem GBA na zabezpieczenie rejonu JRG, w tym czasie 2 zastępy z JRG wraz z pompą dużej wydajności udały się do m. Ldzań gdzie doszło do „pożaru” lasu na dużej powierzchni. Zabezpieczenie pełniliśmy razem z OSP Konstantynów Łódzki. Po dotarciu pierwszych zastępów KDR poprosił o zadysponowanie ciężkich zastępów z okolicznych jednostek OSP oraz ciężkiego zastępu z JRG Łask. O godzinie 9:43 z polecenia PSK w Pabianicach udaliśmy się do swojej jednostki w celu zamiany GBA na GCBA . O godz. 9:47 ciężki zastęp z naszej jednostki udał się do punktu koncentracji SiS przy OSP Ldzań. W zastępstwie za nasz zastęp na zabezpieczenie miasta zadysponowano OSP Wola Zaradzyńska. Po przybyciu do punktu koncentracji SiS zostaliśmy przekierowani do działu leśnego przy wiadukcie drogowym na drodze S8, gdzie prowadzona była już akcja gaśnicza poszycia leśnego. Do naszych zadań należało udzielenie strażakowi, który uległ wypadkowi podczas prowadzonej akcji gaśniczej KPP oraz ewakuacji z terenu objętego pożarem poszkodowanego. Po zakończeniu działań gaśniczych, wszystkie zastępy biorące udział w akcji udały się na omówienie akcji. Na całe szczęście to tylko ćwiczenia międzypowiatowe.
Do jednostki wróciliśmy o godz. 14:45.

SiS:
KW PSP Łódź
JRG Pabianice;
JRG Łask;
OSP Pabianice;
OSP Pawlikowice;
OSP Piątkowisko;
OSP Górka Pabianicka;
OSP Chechło;
OSP Dobroń;
OSP Lutomiersk.

 

 

28.06.2017. Tego dnia zabezpieczaliśmy przejazd Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków, którego trasa przebiegała przez nasze miasto.

11.06.2017. Zastęp GCBA udał się na festyn parafialny w parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach. 

07.06.2017. Przedstawiciel z naszej jednostki Daniel Duraj oraz przedstawiciele jednostek z powiatu pabianickiego Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Zaradzyńskiej Przemysław Kłaniewski , OSP Piątkowisko Mariusz Madej, Jakub Wartalski wzięli udział w czytaniu pierwszego obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Ustawa dotyczy wprowadzenia dodatku do emerytur dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących udział w działaniach ratowniczych.

Uzasadnienie w imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej wygłosi jego Pełnomocnik – druh Janusz Kazimierz Konieczny.

Projekt ustawy poparło i podpisało 212 5702 Polaków.

03.06.2017. Tego dnia odbyło się uroczyste przekazanie samochodu GCBA 7/40 Scania P450 dla naszej OSP. Uroczystości na terenie jednostki poprzedziła msza święta w kościele NMP w Pabianicach. Następnie na placu jednostki dokonano aktu przekazania i poświęcenia nowego wozu. Wśród zaproszonych gości byli; Witold Stępień- Marszałek Województwa Łódzkiego, Andrzej Owczarek- były senator RP, Grzegorz Mackiewicz- Prezydent Miasta Pabianic, Andrzej Żeligowski-  Przewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach.
Uroczystości uświetniła orkiestra dęta z OSP w Górce Pabianickiej.

Przyznano także oznaczenia za wysługę lat:
55 lat- Czesław Czajka,
50 lat- Jerzy Grambor,
10 lat- Łukasz Cieślak, Piotr Seferynowicz, Marcin Lech,
5 lat- Przemysław Paśnik, Sebastian Komorowski, Adam Sobierajski, Dawid Kwieciński, Rafał Głowiński

Odznakę Strażaka Wzorowego otrzymali: Piotr Kubiak, Radosław Szymański, Damian Matusiak.

Wręczone zostały listy gratulacyjne za udział w akcji ratowniczej po wybychu gazu w kamienicy przy ul. Bagatela dla: Tomasza Adlera,  Adama Sobierajskiego, Daniela Duraja, Sebastiana Komorowskiego, Mateusza Biskupskiego, Roberta Łazarza

Wręczono także podziękowania za zaangażowanie i udział w pracach na rzecz jednostki dla:
Daniela Duraja, Sebastian Komorowskiego, Mateusz Biskupskiego, Wojciecha Porosa

 28.05.2017. nasza jednostka wzięła udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Urząd Miasta na terenie MOSiRu. Wśród atrakcji była bitwa wodna, w której nasze możliwości mógł zaprezentować nowy wóz- Scania.

Foto:EPAInfo.pl