Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ na górę!

Szukaj

Goście strony od 2013-11-13

046828

Twoje IP: 54.196.225.45
Czas serwera: 2014-11-01 02:56:09

11.10.2014. wzięliśmy udział w uroczystościach ślubnych naszego druha Marcina Lecha, oficera wydziału operacyjno- szkoleniowego KM PSP w Łodzi,

04.10.2014. Nasza jednostka wzięła udział w akcji "Nie dla czadu", która odbyła się na Starym Rynku w Pabianicach. W czasie akcji wśród mieszkańców naszego miasta rozlosowano 77 czujników tlenku węgla oraz 60 czujników dymu. Odbyły się także pokazy: ratownictwa technicznego, gaszenia przy pomocy gaśnic oraz sprayów gaśniczych, psów z OSP GRS Łódź-Jędrzejów. Przygotowanych było także wiele atrakcji dla dzieci.
Fotorelacja: http://ratownicza.net/keyword-04102014

28.09.2014. wzięliśmy gościnnie udział w zawodach sportowo-pożarniczych gminy wiejskiej Pabianice, które odbyły się Koninie. Była to okazja do sprawdzenia się dla naszej drużyny. Spośród wszystkich uczestników zajęliśmy pierwsze miejsce.
Fotorelacja: http://ratownicza.net/keyword-28092014

 

 

19 września po godzinie 8 rano PCZK w Pabianicach otrzymuje informację o bardzo niepokojącej liczbie zgłaszanych zatruć wśród uczniów II LO obecnych na zajęciach w tym dniu. Do szkoły udały się jednostki ratownictwa medycznego i powiatowe służby sanitarne, które stwierdziły, że przyczyną zatruć jest skażona woda z ujęcia wody w miejscowości Pabianice, które prawdopodobnym źródłem mogą być działania grup dywersyjno-terrorystycznych. Podjęto decyzję o ewakuacji Liceum i natychmiastowym transporcie 20 uczniów szkoły z najcięższymi objawami zatrucia pokarmowego do siedziby ZMSz, za pomocą autobusy MZK oraz karetki pogotowia. Około godziny 10:00 podczas transportu chorych eskortowanych przez jednostkę Policji na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego i Warszawska ( przed budynkiem SP nr 17) dochodzi do kolizji drogowej (autobusu oraz rowerzysty) w której obrażeń doznają 3 osoby. Obecni na miejscu policjanci oraz strażacy dokonują czynności zabezpieczających podczas gdy wezwana w trybie pilnym karetka ZRM Falck dokonuje wstępnej oceny medycznej poszkodowanych. Z uwagi na bezpośrednią odległość szkoły od miejsca wypadku młodzież pod opieką ratowników (strażaków) udaje się pieszo do punktu kontroli sanitarnej. Najciężej poszkodowani w wypadku są transportowani do siedziby ZMSz za pośrednictwem ZRM. Poszkodowani w ZMSz zostają tak samo opatrzeni opieką medyczną jak w przypadku przyjęcia do szpitala.

 

31.08.2014. Reprezentacja naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach
100lecia istnienia OSP w Dłutowie.

29.08.2014. Tego dnia tradycyjnie witaliśmy powracającą z Częstochowy 546 Pieszą Pabianicką Pielgrzymkę.

18.07.2014. Po raz kolejny dzieci mogły uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez naszą OSP. Tym razem pojawiliśmy się na terenie Lewityna wzbudzając duże zainteresowanie wśród najmłodszych .

10.07.2014. w naszej jednostce zamontowana została Stacja Obiektowa DSP-52L.
Podziękowania dla firmy Radius za montaż i zaprogramowanie http://www.radius.info.pl/
Film z testu: https://www.youtube.com/watch?v=HaEML4a-NUk&feature=youtu.be

9 lipca 2014r. na Starym Rynku w Pabianicach w godzinach 11:00 - 12:20 dzieci z rodzinami mogły uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez nasze OSP. Można było schłodzić się pod strumieniem kurtyny wodnej, pobawić się prądownicą z linii szybkiego natarcia, przymierzać poszczególne elementy umundurowania, czy też zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego z bliska. W akcji brał udział nasz GBA Mercedes Atego 497[E]93. Chwilę po zakończeniu pokazów i zwinięciu sprzętu udaliśmy się do m. Bychlew w celu sprawdzenia zagrożenia.